• 1401/06/15

معرفی تخت معاینه زنان و اهمیت به کارگیری آن

 

یکی از انواع تخت ژنیکولوژی تخت معاینه زنان است که قیمت آن با توجه به برقی بودن یا مکانیکی بودن متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که چگونگی خوابیدن بر روی این تخت طبق دستور پزشک صورت می پذیرد. شما مشتریان عزیز می توانید جهت مشاوره تخصصی در خصوص اطلاع از قیمت این تخت با شماره های موجود در همین سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

 

تخت معاینه زنان 

 

 

مسلما تخت معاینه زنان از تجهیزات پزشکی بسیار مهم و کاربردی در کلینیک های زیبایی و مطب زنان به شمار می ‌آید. به همین دلیل طراحی و ساخت آن با دقت بالایی انجام شده است. همین باعث شده که پزشک هنگام معاینه بیمار هیچ گونه محدودیتی نداشته باشد و خیلی راحت این کار را انجام دهد.

 

تخت معاینه زنان یا همان تخت ژنیکولوژی کاربرد فراوانی در مطب متخصصان زنان و زایمان دارد. طراحی منحصر به فرد این تخت سبب گردیده تا پزشک یا ماما بر بیمار تسلط داشته و معاینه دستگاه تناسلی به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 

راحتی تخت معاینه زنان خصوصا در زمان هایی که معاینه بیمار از حساسیت بالایی برخوردار باشد، بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از این تخت پزشک به یک تشخیص درستی رسیده و بیمار دچار مشکل نخواهد شد.

 

 

نکات مهم جهت خرید تخت معاینه زنان

 

در هنگام خرید تخت معاینه زنان باید نکات زیر را مد نظر خود قرار دهید:

 

1- کیفیت بالای تخت جهت جلوگیری از هزینه های اضافی برای تعویض و تعمیر آن در آینده

 

2- ابعاد تخت معاینه که یکی از فاکتورهای مهم تلقی می گردد.

 

3- دارای تاییدیه وزارت بهداشت و گارانتی باشد.

 

4- روکش تخت سبب گرما و تعریق بیمار نگردد.

 

5- بیمار هنگام نشستن بر روی آن احساس آرامش داشته باشد.

 

6- پزشک در هنگام معاینه تسلط کافی را بر روی بیمار داشته باشد.

 

 

 

انواع مختلف تخت معاینه زنان

 

تخت معاینه زنان برقی:

یکی از انواع پر کاربرد تخت معاینه زنان، تخت معاینه برقی می باشد. چرا که نیاز به تنظیم دستی ندارد و تغییر حالت های صندلی از طریق موتورها صورت می گیرد. از آنجایی که عمر تخت معاینه برقی بستگی به عمر موتورهای آن دارد، لذا باید در زمان خرید به کیفیت موتور آن دقت نمایید. ارتفاع و زاویه این تخت از طریق موتور الکتریکی تنظیم می ‌شود. بنابراین عملکرد موتور آن بسیار با اهمیت است.

 

 

 

تخت معاینه زنان برقی

 

 

تخت معاینه زنان دستی:

یکی از نکاتی که در این نوع تخت باید به آن توجه نمود، هندل های این محصول است که نقش به سزایی در تغییر موقعیت تخت دارند. در خصوص نگهداری از این تخت باید بگوییم که تحت هیچ شرایطی نباید اجسام تیز و برنده با رویه آن در تماس باشند. علاوه بر آن، باید به صورت مرتب اجزای مختلف این تخت را مورد بررسی قرار داد تا اگر یکی از اجزا دچار خرابی گشت، جهت تعمیر به نمایندگی مربوطه ارجاع داده شود. این مورد باعث می شود که برای معاینه بیمار مشکلی به وجود نیاید.

 

با توجه به اینکه جابجایی و تنظیمات این مدل تخت معاینه زنان به صورت دستی می باشد، لذا باید به جنس تخت و شاسی آن دقت زیادی نمود. چرا که تنظیم با دست به صورت مداوم ممکن است موجب خرابی تخت معاینه شود.

 

به طور کلی انواع مختلفی از تخت ها برای معاینه زنان وجود دارند که بر اساس ساختار و نوع کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. یکی از این تخت ها که کاربرد فراوانی نسبت به بقیه دارد، تخت مخصوص زایمان است. این تخت به گونه ای طراحی گردیده که خانم های باردار می توانند کودک خود را در حالت نشسته به دنیا آورند.

 

 

دلایل اهمیت تخت معاینه ژنیکولوژی برای زنان

 

همانطور که می دانید، معاینات زنان و زایمان قسمت مهمی از مراقبت های زنان محسوب می ‌شود. همچنین از متداول ترین روش جهت انجام عمل جراحی در زنان می باشد. برخی از زنان ممکن است در طول زندگی خود چندین بار تحت این معاینات قرار گیرند. در واقع معاینه زنان به دلایل مختلفی از جمله غربالگری، تشخیص بارداری و غیره صورت می پذیرد. از این رو باید معاینه به گونه ‌ای باشد که تجربه ای مثبت برای زنان به دنبال داشته باشد.

 

تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که زنان در طول معاینه در شرایط آسیب ‌پذیری قرار دارند. به همین دلیل تخت معاینه زنان جهت حمایت از بیمار در معاینات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. در طول معاینات پزشکی از این تخت مکانیسمی که قابلیت تنظیم شدن دارد، جهت بررسی هرچه دقیق تر بخش لگن بیمار استفاده می‌ کنند. این تخت متشکل از دستگیره هایی بوده که در بی ‌حرکت نگه داشتن پای بیماران نقش اساسی دارد.

 

دلایل اهمیت تخت معاینه ژنیکولوژی برای زنان

 

 

نتیجه گیری

تخت معاینه زنان از مهمترین تجهیزات پزشکی به حساب می ‌آید. بر این اساس انتخاب یک تخت با کیفیت و استاندارد سبب صرفه ‌جویی در هزینه ‌ها می ‌شود. علاوه بر آن، مانع از ایجاد اختلال در روند کار خواهد شد. وظیفه اصلی این تخت، حمایت از بیماران در موقعیت های مختلف مانند دراز کشیدن است. زنان باید به طور کامل با مزایای معاینه آشنا شوند و تجهیزات مناسبی مانند تخت معاینه مرغوب در اختیار آنها قرار گیرد. در حقیقت تجهیزات مناسب در حین معاینات از اهمیت بالایی برای خانم ها برخوردار می باشد. دقت به این موارد کمک شایانی به بهبود تجربه معاینه بیمار خواهد کرد.

 

 

  • نویسنده : الیار طب